Bişektomi - Antalya Mediface Tıp Merkezi
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Bişektomi

  Bişektomi (Buccal) Yanak Estetiği

  Bişektomi, buccal (yanak) yağ dokusunun cerrahi olarak alınmasıyla yapılan yüzü inceltme ve ovalleştirme işlemidir. Halk arasında “Hollywood yanağı” olarak bilinir. Bu işlemle yanak bölgesi incelip keskinleşir, çene ve elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir. Yüzün V şeklinde görülmesi sağlanarak altın oran oluşturulur. Daha genç, daha fresh bir görünüm sağlanır.

  Bişektomi (yanak estetiği ), çok uzun yıllardır yapılmaktadır, fakat son 20 yılda oldukça popüler hale gelmiştir. Başlangıçta daha çok ünlü kişiler ve modeller tarafından tercih edildiği için Hollywood yanağı olarak adlandırılmış, günümüzde çok geniş kitlelere yayılmıştır.

  Bişektomi  Yanak estetiği neden yapılır?

  Buccal yağ dokusu her insanda mutlaka bulunmaktadır. Yaşlanma  ve kilo alımıyla bazı kişilerde bu doku artararak kişinin yuvarlak yüzlü, daha yaşlı ve yorgun görünmesine yol açmaktadır. Bu işlem ergenlik çağına gelmiş her erişkinde yapılabilir. Ancak yüz ile ilgili bütün işlemler, yüz anatomisine çok iyi hakim olan fasiyal cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır. Her operasyon öncesi olduğu gibi, bişektomi öncesinde de sigara kullanımı bırakılmalı, kan sulandırıcı ve bitki çaylarının aşırı kullanımından kaçınılmalıdır.

  bişektomi

  Bişektomi ameliyatı nasıl yapılır?

  Bu işlem lokal anestezi ya da isteğe bağlı olarak sedasyon anestezisi ile yapılır. Ortalama 20 dakika içinde tüm prosedür tamamlanır. Hasta 2 saat sonra evine gönderilebilir ve günlük yaşamına hemen dönebilir. Ağız içinde, üst azı diş bölgesinde 1 cm’lik bir kesi ile yapılır. Buccal yağ dokusu total olarak her iki taraftan da simetrik olarak çıkartılır. Ağız içine bir adet kendiliğinden eriyebilen sütur atılır. Süturların zarar görmemesi için hastanın birkaç gün boyunca yumuşak gıda ile beslenmesi ve asitli gıdalardan uzak durması gereklidir. İşlem sonrasında kullanılması gereken herhangi bir ilaç yoktur. Yalnızca birkaç gün ağız hijyeni için gargara kullanılması faydalı olacaktır. Kişiye göre değişmekle birlikte, bişektomi sonrasında yanak bölgesindeki ödem 7 ile 10 gün içinde azalarak kaybolur. Bu işlem kalıcıdır. Kişi sonrasında tekrar kilo alsa dahi buccal yağ dokusu hiçbir zaman işlem öncesi şekline dönmeyecektir. 

  Bişektomi Yanak estetiği ameliyatının  avantajları nelerdir?

  1. Lokal anestezi ile yapıldığından, anestezi ile ilgili istenmeyen etkiler oluşmayacaktır.
  2. İşlem süresi çok kısadır, minimal invaziv operasyon kategorisindedir.
  3. Hastanede yatış yapılmasına gerek yoktur.
  4. Hasta, 2 saat sonra rutin yaşamına dönebilir.
  5. İşlem sonrası ilaç kullanılması gerekmemektedir.
  6. Kalıcı bir işlemdir, tekrarına gerek yoktur.
  7. Kesi ağız içinden yapıldığı için dışarıdan görülen bir iz yoktur. 
  8. Sonuç, işlem sonrasında hemen belli olur. Ancak esas sonuçları görmek için 4-6 haftaya ihtiyaç vardır. 

  Bişektomi Konusunda Sık Sorulan Sorular

  Bişektomi Konusunda Hasta Yorumları

  Makalelerimiz

  Bişektomi Detaylı Bilgi Al

   Yorum Yap "Bişektomi"

   1. Büşra Işık

    instagram fenomenlerinin çoğuna bakıp aa ne güzel yüzü diyoruz meğersem hollywood yanağı yaptırıyorlarmış 🙂 ben de istiyorum fiyatları nedir? yanaklarım çok düz elmacık kemiklerim belli bile değil bişektomi ile hollywood yanağı aynı şey dimi?

   2. Beste Yavuz

    Yüzüm çok yuvarlak bu beni rahatsız ediyor yanak içi estetiği diye bir şey varmış. Yaptıran biri Mediface Antalya tavsiye etti ve kolay bir işlem diyor ama yaptıralı baya olmuş 2020 fiyatları nedir yazabilir misiniz?

   Yorum bırak

   Haritada Göster

   Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

   WhatsApp

   Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

   info@mediface.com.tr

   E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz