RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

Botoks

Botoks

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Antalya'da da botoks giderek popülerleşiyor. Botoks, bir toksinden özel olarak elde edilen ve tamamen zararsız hale dönüştürülmüş bir proteindir, bu toksin sinir uçlarından Asetil Kolin salınımını azaltarak sinir ile kas arasındaki irtibatı keser ve böylece kas kasılmasını geçici olarak durdurur. Daha önceleri tıbbi endikasyon olarak birtakım hastalıklar da kullanılırken 2002 yılından itibaren FDA(Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi Kurumu) tarafından kozmetik olarak kullanılmasına da izin verilmiştir.

Botoks, Clostridium botilinum adlı bakteriden özel olarak elde edilen ve tamamen zararsız hale dönüştürülmüş bir proteindir. Çok uzun süre boyunca tıbbi alanda birtakım hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. 2002 yılında ise FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Yönetim Kurumu) botoksun kozmetik olarak da kullanımına izin vermiştir. Kişinin yüz çizgileri artmışsa veya derinleşmişse, mimiklerini çok fazla kullanıyorsa geçici olarak bu mimikleri ortadan kaldıran ve çizgileri azaltan bir işlem olarak uygulanır. Botoks, mimik kaslarının hareketini geçici olarak azaltarak çalışır.

 

Botoks Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hasta Yorumları

Makalelerimiz

Botoks Detaylı Bilgi Al

Yorum Yap "Botoks"

 1. Öykü Yalçın

  Merhabalar güncel fiyat bilgilerinizi bulamadım. 2020 yılı için botoks fiyatları ne kadar acaba?

 2. Şerife Ünal

  Arkadaşım botoks konusunda Erkan Bey’i tavsiye etti sonuçlardan çok memnun kalmış ama kullanılan maddelerin bazı kişilerde alerji yaptığını duymuştum bu doğru mudur?

  • Mediface Destek Ekibi

   Merhaba FDA onaylı Botoks markaları kullanıldığı zaman botoks herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz

 3. Ebru Turan

  Antalya civarında botoks için güvenilir bir yer arıyorum, Erkan hocadan randevu almam için yardımcı olabilir misiniz ?

 4. Ceren Bozkurt

  25 yaşındayım ve botoks yaptırmak istiyorum. Çevremdeki herkes yaşımın çok küçük olduğu için yapılmayacağını söyledi ama ben alnımdaki kırışıklardan çok mutsuzum. Botoks benim için de uygun mudur tavsiye eder misiniz?

  • Mediface Destek Ekibi

   Merhaba Botoks; estetik olarak yüzündeki kırışıklıklarından memnun olmayan, ergenlik çağını geçmiş herkese yapılabilir. Belli bir yaş ve cinsiyet sınırlaması yoktur.

Yorum bırak

Haritada Göster

Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

WhatsApp

Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

info@mediface.com.tr

E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz