Kulak Kepçesi Ameliyatı - Antalya Mediface Tıp Merkezi
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Kulak Kepçesi Ameliyatı

  ESTETİK OPERASYONLAR

  Estetik Kulak Kepçesi Ameliyatı

  Kepçe kulak deformitesi, doğumsal bir kulak deformitesidir ve dominant geçişli olduğu için ailenin bir ferdinde varsa sonraki nesillerde görülme olasılığıı fazladır. Kulak kıvrımlarının hiç olmaması ya da silik olması, kulak kepçesinin kafa tabanından uzaklığının fazla olması (30 dereceden fazla olması ve uzaklığının 20 mm’den fazla olması) ve kulağın önden yada arkadan fazla görünür olmasına kepçe kulak denilir. Standart bir ölçüm olmamasına rağmen ortalama olarak kulak boyunun 65 mm, genişliğinin 30 mm den fazla olduğu kulaklar kepçe kulak olarak adlandırılır. Yaşı küçük olanlarda psikolojik olarak problemlere sebebiyet verdiği görülebilmektedir, erişkinlerde ise estetik problemler ön plana çıkar.Kadınlarda saçlarla gizlenebilmesi daha kolay olduğu için erkeklerde daha çok öne çıkan bir problemdir.

  kepçe kulak estetiği

  Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yapılmalıdır?

  Kepçe kulak ameliyatı her yaşta yapılabilir. Ancak çocukların psikolojik olarak travmadan korunması için kulak gelişiminin tamamlandığı 5-6 yaşında, okula başlamadan önce yapılması uygundur. Bebeklerde ise ilk 3 ay içinde kıkırdaklar çok yumuşak olduğu için sıkı bandaj uygulayarak ameliyata gerek kalmadan çözülebilir.

  Kepçe kulak ameliyatı öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

  Ameliyat öncesinde dikkatli bir gözlem yaparak deformitenin hangi bölgede olduğuna karar verilmeli ve ameliyat tekniği planlanmalıdır. Bütün ameliyatlarda olduğu gibi işlemden 1 hafta öncesinden kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekmektedir. Pıhtılaşma problemi, Keloid gibi dermatolojik bir hastalık varsa işlem ertelenir. Alerjik bünyeli kişilerde, operasyon dikkatli bir şekilde yürütülmelidir.

  Kepçe kulak ameliyatı hangi hekim tarafından yapılmalıdır?

  Kepçe kulak operasyonları mutlaka bir KBB ya da plastik cerrahi doktoru tarafından yapılmalıdır.

  kepçe ku

  Kepçe kulak ameliyatı nerede yapılmalıdır?

  Kepçe kulak ameliyatı yapılacak kişi çocuk ise mutlaka bir hastanede ameliyathane şartlarında ve genel anestezi altında yapılmalıdır. Erişkinlerde ise kişinin isteğine bağlı olarak hastane ortamında lokal anestezi ya da hafif bir sedasyon anestezisi ile yapılabilir.

  Kepçe kulak ameliyatı uzun süreli bir ameliyatmıdır?

  Kulak kepçesi ameliyatı yaklaşık olarak 45-60 dakika içinde yapılabilmektedir

  Kepçe kulak ameliyatından sonra hastanede yatmak gerekir mi?

  Ameliyattan sonra çocuk hasta 4 saat sonra, erişkin hasta ise 2 saat sonra evine gönderilebilir.

  Kepçe kulak ameliyatından sonra nelere dikkat etmeliyiz?

  Kepçe kulak ameliyatından sonra ortalama 7 gün bandaj kullanılmalıdır ve bu süre zarfında kulaklar travmalardan korumalıdır. Özellikle bu hafta boyunca yan yatmaktan kaçınılmalıdır. Hasta, ertesi gün normal yaşamına dönebilir, fakat 1 hafta kadar ağır egzersizden kaçınmalıdır. 1 hafta sonrasında bandajlar ve kulak arkasındaki dikişler alınır. Bu dikişler kıvrım noktasında olduğu için herhangi bir dikiş izi görülmez. Biz işlem sonrası 6-8 hafta kadar geceleri tenisçi bandajı kullanılmasını öneriyoruz

  Ameliyat sonrası erken dönemde kesi yerinde kan toplanması, enfeksiyon, kanama ve yara yerinin açılması görülebilir. Geç dönemde ise en önemli sorun arzulanan görüntüye kavuşulamamasıdır. Bunun dışında kesi yerlerinde ağrı ve hassasiyet görülebilir.

  BİZİMLE HEMEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

  Yorum Yap "Kulak Kepçesi Ameliyatı"

  1. Osman Şahin

   Oğlum 10 yaşında kulakları kepçe ve bundan çok rahatsız. Doktor bu yaşta tavsiye ediyor mu kepçe kulak ameliyatını? Fiyatları ne civarda?

  2. Sıla Turan

   Antalya’da yaşayan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mediface’i buldum kepçe kulaklarımdan çok rahatsızım ameliyat olmak istiyorum fiyatı ne?

  3. Aykut Kılıç

   Seneye evlenicem 2020 aralıkta kepçe kulak ameliyatı olsam seneye Ocak ayına kadar iyileşir mi problem yaşar mıyım? endişeliyim ve fiyatları da merak ediyorum tabi lütfen bilgi verin.

  Yorum bırak

  Haritada Göster

  Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

  WhatsApp

  Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

  info@mediface.com.tr

  E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz