Göz Altı Dolgusu - Antalya Mediface Tıp Merkezi
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Göz Altı Dolgusu

  MEDİKAL ESTETİK

  Göz Altı Dolgusu

  Yüzümüzde cilt altı bağ dokusunun azalmasına bağlı olarak yaşlı bir görüntü oluşur, bu görüntüyü gidermenin tek yolu ise kaybolan dokuları yerine koymaktır. Kullanılan asit bu dokuya en uygun olan maddedir. Epileptik hastalara, bu maddeye karşı alerjisi olanlara, hipertrofik yara izi eğilimi olan kişilere, çocuklara, kanama diatezi bulunan kişilere yapılmamalıdır. Dolgu yapıldığı bölgede kalıp sistemik dolaşıma geçmemesine rağmen hamile ve emziren annelerde güvenilirliği tam değildir.

  Göz altı ışık dolgusu nasıl ve kimlere yapılabilir?
  Zamanın etkisiyle oluşan göz altı morlukları, boşlukları veya torbalarından şikayetçi olan kadın veya erkeklere, estetik olarak bu görünümden hoşnut olmayan ve dolgu yapılması sakıncalı olmayan herkese yapılabilir. Oluşan gözaltı morluk ve torbaları genellikle kişinin genetiğiyle alakalı olmakla beraber kişinin sosyal yaşamı uyku pozisyonu ve alerjik reaksiyonları da bu torba ve morlukların oluşumunda büyük bir etken teşkil etmektedir. Göz altı ışık dolgu uygulaması bu problemleri çözüme kavuşturan en etkili yöntemlerden bir tanesidir.
  Göz altı ışık dolgu işleminde kullanılan dolgu maddesinde bulunan asit ve vitaminler hali hazırda vücudumuzda bulunduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon ve risk barındırmamaktadır.

  Gözaltı ışık dolgusu işlemi öncesi uygulanacak bölgeye sürülen anestezik kremler sayesinde işlem sırasında hastalarımız minimum ağrı ve acı hissetmektedirler.
  Göz altı ışık dolgusu işleminin kalıcılık süresi ziyaretçilerimizin cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 1 ila 1,5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

  Göz altı ışık dolgusu işlemi sonrasında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

  Uygulama sonrasında çok nadiren de olsa şişme gözükebilir bunu önlemek içinde hafif buz presi önerilmektedir. Yine nadiren görülen kızarıklık veya şişmeler 72 saat içerisinde kaybolmaktadır. Uygulama sonrasında hemen etkilerini görmemiz mümkündür ama en iyi sonuçlar için 1 hafta beklenmelidir.
  Yapıldıktan sonra belli bir bölgede toparlanmasını önlemek için mutlaka masaj yapılmalıdır ve 1-2 gün yüksek yastıkta yatılmalıdır.

  Göz altı ışık dolgusu işlemi ne kadar süre ile tekrarlanmalı?

  Ortalama dolgunun ömrü 12 aydır ama kişiye göre değişmektedir.1 sene sonra uzman doktor kontrolünde gerekli görülürse tekrar uygulanmaktadır.

  Göz altı ışık dolgusu ücreti nelere göre değişkenlik göstermektedir?

  Gözaltı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu maddesinin kalitesine ve niceliklerine göre uygulanacak bölgenin ihtiyacı kadar tüp adedine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tıp merkezimizde Sağlık bakanlığı tarafından onay verilmiş steril odalarda gözaltı ışık dolgusu işlemini gerçekleştirmeyiz. Göz altı ışık dolgusu uygulama işleminde dünyada en çok kullanımı en çok kullanılan ve klinik testlerden geçirilmiş markaları kullanmaktayız.

  Sağlık Bakanlığı onaylı ve mevzuata uygun olan sağlık merkezlerinin internet sitelerinde herhangi bir uygulama için fiyat yazılamamaktadır. Detaylı bilgi almak için 02423397272 nolu telefonumuzdan bizleri arayarak detaylı bilgi almanız mümkündür.

  HEMEN RANDEVU AL

  Haritada Göster

  Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

  WhatsApp

  Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

  info@mediface.com.tr

  E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz