İp İle Yüz Germe - Antalya Mediface Tıp Merkezi
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  İp İle Yüz Germe

  İp İle Yüz Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak yüzümüzdeki cilt altı dokuları azalır. Cildimiz esnekliğini kaybeder ve yerçekiminin de etkisiyle özellikle alt yüzde sarkmalar oluşur. Böylece daha yaşlı ve kilolu bir görünüm ortaya çıkar. Ancak, özellikle günümüzde kadınlar daha oval ve daha ince bir yüz yapısına sahip olmak isterler. Böyle bir yüz yapısına sahip olmanın bir yolu da iple yüz askısıdır.

  İple yüz askısı uzun zamandır kozmetik alanında kullanılmaktadır ve kullanılan malzemeler her gün daha da gelişmektedir. Günümüzde en çok kullanılan ip, PDO olarak adlandırılmaktadır. PDO, emilebilir polyester cerrahi ip anlamına gelmektedir.

  Bu işlemde çok çeşitli materyal kullanılmaktadır ve kullanılan materyale göre değişik adlandırmalar mevcuttur. Fakat sonuç olarak emilebilir sentetik cerrahi iplerin kullanıldığı yönteme iple yüz asma, ameliyatsız yüz germe, Fransız askısı gibi isimler verilmektedir. En son üretilen ve Antalya Mediface Tıp Merkezi’nde kullandığımız ip türlerinin esnekliği ve kalıcılığı diğerlerinden daha fazladır.

  İple Yüz Askısı Uygulaması Kimlere Yapılır?

  İple yüz askısı; estetik olarak yüzündeki sarkmalardan memnun olmayan, yüzünün daha genç ve fresh görünmesini isteyen, ergenlik çağını geçmiş herkese yapılabilir. Belli bir yaş ve cinsiyet sınırlaması yoktur.

  • Yüzünün ovalleşmesini,
  • Sarkmış yanakların kaldırılmasını,
  • Marionette hattının gerilmesini,
  • Boyun bölgesinin gerilmesini,
  • Kaşların kaldırılmasını isteyen kişilere yapılır.

  ip ile yüz askısı

  İple yüz askısı kimlere yapılmaz?

  Bütün kozmetik işlemlerde olduğu gibi;  

  • Pıhtılaşma bozukluğu bulunan,
  • Bağışıklık sisteminde problem olan,
  • Alerjik kişilere yapılmaz.

  İple yüz askısı hangi maddelerden oluşur?

  Askılar, ameliyatlarda kullandığımız dikiş iplerinin biraz daha gelişmişi ile yapılır. Polidiox polyesterinden ve dokuda rahat görülebilmeleri için mor renkte üretilmişlerdir. Vücuda tamamen zararsız olan bir maddedir.

   

   

  İple yüz askısının etki mekanizması nedir?

  PDO dediğimiz bu iplerin içindeki maddelerden dolayı, ciltte kolajen yapımı arttırılarak cildin yenilenmesi de sağlanır. Ayrıca elastin miktarını da arttırarak cildin gerilmesine yardımcı olur. Bazı iplerde ise balık kılçığına benzer tırtıklar vardır ve bunlar cilt altına yapışırlar. Zamanla bu ipler cilt altında erirler, fakat kolajen üretimini ve elastin miktarını arttırdıkları için etkileri devam eder.

  İp İle Yüz Germe Konusunda Sık Sorulan Sorular

  İp İle Yüz Germe Konusunda Hasta Yorumları

  Makalelerimiz

  İp İle Yüz Germe Hakkında Detaylı Bilgi Al

   Haritada Göster

   Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

   WhatsApp

   Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

   info@mediface.com.tr

   E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz