+905306070360

Cilt Bakımı

28 günde bir cilt kendisini yeniler bu sürecin sonun da derimizin üzerinde oluşan ölü deriyi temizlemek, cildin gözeneklerini sıkılaştırmak ve hava almasını sağlamak amacı ile cildi beslemek ve düzenli bakım yaptırmak gereklidir.

Cilt bakımı, akne sorunu olan kişilere medikal bakım, elastikiyet kaybı ve kırışıklıkları olan kişilere anti-aging bakım, lekeleri olan kişilere aydınlatıcı bakımlar olarak yapılmalıdır.

Sigara ve alkol tüketen insanlara hangi cilt bakımı önerilmelidir neden?

Tütün mamulleri ve içki tüketimi cildin yorulmasında ve yıpranmasında rol oynayan en büyük faktörlerden sadece ikisidir, bu tip yorgun ve yıpratılmış ciltlere özellikle oksijenli cilt bakımları ve elastikiyet kaybına bağlı olarak anti–aging bakımlar önerilmelidir.

Çünkü nikotin sarılığı dediğimiz cilt matlığı oksijenli bakım dediğimiz bakımlarla hem içten hem de cilt üzerinden tedavi edilebilmektedir. Ayrıca sigara ve alkolün en önemli etkilerinden biri olan elastikiyet kaybını da anti –aging bakımlarla tedavi edebiliriz.

Cilt bakımını uzun vadede yaptırmanın avantajları nelerdir?

Cilt bakımını uzun vadede yaptırmanın avantajlarından en önemlisi kolajen ve elastin liflerin kaybını engellemektir. Cilt gerginliği ve temizliği açısından periyodik cilt bakımları çok etki göstermektedir.

Aynı zaman da cilt düzenli olarak tazelenmekte ve kendini yenilemektedir bu sayede daha sağlıklı bir cilt elde etmiş olup gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayıp cilt üzerinde oluşacak olan akne, siyah nokta ve milaların (beyaz yağ kristalcikleri) oluşumunun da önüne geçmiş oluruz.

Cilt bakımı seansları ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

Cildimiz kendisini her 28 günde 1 yenilediğinden dolayı siyah noktaları ve ölü derinizi atabilmek adına ayda 1 kez klasik cilt bakımı, anti-aging, oksijenli bakım ve leke tedavisi için yapmış olduğumuz bakımları ise 15 gün ara ile uygulayabiliriz.

Oksijen destekli cilt bakımı nedir neden yapılmalıdır?

Yorgun ve yıpranmış ciltlerde kolajen ve elastin liflerinin üretimini artırmak ve ciltle yeni oluşacak kırışıklık ve lekelerin oluşmasını engellemek amacı ile yapılmaktadır

Aynı zamanda akneli ciltlerde siyah nokta, mila oluşumunu ve iltihaplı papül ve püstül durumundaki aknelerin oluşmasını önlemek amacıyla da sık sık kullanılmaktadır.

En önemli etkisi cildi hem içten hem de dıştan tedavi edebilmesidir. Bu yüzden periyodik olarak düzenli uygulanmalıdır c vitamini sandozlarıyla birlikte kullanıldığında etkileri kat ve kat artmaktadır.

Oksijenli cilt bakımı uzun vadede etkileri nelerdir?

Düzenli periyodik oksijenli cilt bakımı sonucunda cilt de hücre yenilenmesi sağlanmakta ve elastikiyet kaybı minimuma indirilmektedir. Bu sayede kırışıklıklar üzerinde ciddi başarılar elde edilebilmektedir.

Var olan lekeler aydınlatılırken yeni oluşacak lekelerin ve önüne geçilebilmektedir.

Cilt bakımını uzun vadede yaptırmanın avantajları herhangi bir alerjik reaksiyonu veya yan etkisi var mıdır?

Cilt bakımını uzun vadede yaptırmanın herhangi bir alerjik reaksiyonu olmadığı gibi aknelerin, siyah noktaların ve milaların oluşumunu önlemek adına çok önemli faydaları vardır.

Oksijenli cilt bakımı ve medikal bakımlar on iki ay yapılabilen anti-aging etkisi olan kaliteli bakımlardır. Yalnızca leke tedavilerine yönelik bakımlar kış aylarında tercih edilmelidir.

Uzun vadede düzenli cilt bakımı yaptıran ziyaretçilerimizin ciltlerinde gözle görülür şekilde parlaklık ve aydınlanma gözlemlenmektedir.

Cilt bakımı ücretleri nelere göre değişkenlik göstermektedir?

Cilt bakım ücretleri, medikal bakım, kolajenli bakım, anti aging bakım ve oksijenli bakım olarak ayrı kategorilerde ücretlendirilir. Cilt bakımı fiyatları senelik düzenli paket programlar alındığında seans başına çok daha uygun hale gelmektedir.

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.