+905306070360

Dermaroller

Dermaroller nedir ve kimlere uygulanmalıdır?

Dermaroller cildi uyararak cildin kendisini onarmasını tetikleyen dönen bir tambur etrafında bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Örneğin cildinizde küçük bir sıyrık veya yara oluştuğu zaman cildimizin o bölgeyi düzgün ve yeni deri ile onarması mantığına dayanmaktadır.

Deri altını bu küçük mikro iğnelerle uyarıp deri üzerine uyguladığımız kremler derinin en alt tabakası dermise kadar ulaşması sağlanmaktadır bu sayede yeni oluşan deri eskisinden çok daha sağlıklı parlak ve düzgün gözükmektedir.

Dermaroller özellikle akne skarları olan kişilerde gözenek sıkılaştırmak için, cilt kırışıklıkları olan kişilerde elastikiyeti artırmak amaçlı ve lekeli ciltlerde lekeyi tedavi amaçlı kullanılabilir.

Dermaroller işlemin faydaları nelerdir?

Dermaroller işleminin en önemli faydası cildin kendi kendini tedavi mekanizmasını aktif hale getirmek ve hücrelerin yenilenip kendilerini onarmalarını amaçlamaktadır.

Böylece gözenekler sıkılaşır, lekeler azalır ve cilt gerginleşir. Cilt üzerinde oluşan ölü deri atılarak düzgün ve sağlıklı bir cilt elde edilir.

Ayrıca akneli ciltlerde oluşan akne skorları suçiçeği ve tırnak izlerindeki en etkili tedavi yöntemidir.

Dermaroller işlemi kaç seans uygulanmalıdır neden?

Dermaroller uygulamasında herhangi bir sınırlama yoktur periyodik aralıklarla uygulama tekrarlanabilir. Özellikle gözenek sıkılaştırmak için yapılan derma roller tedavisinde seans sayısı fazla seans aralıkları sık olmalıdır. Estetisyenlerimizin tecrübelerine dayanarak gözle görünen sonuçlar için en az 6-7 seans önerilmektedir.

Dermaroller işlemi sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

-Uygulama yapılan bölge enfeksiyona açık olacağından dolayı o bölgeye en az 5 saat su değdirilmemelidir.

- -Cildin hava almasını engelleyecek makyaj ve alkol içeren ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır.

-Uygulama sonrası en az 3 saat boyunca direk güneşe çıkılmamalı eğer çıkılacaksa 50 faktör güneş koruyucu kullanılmalıdır ve şapka takılması önerilir.

Dermaroller işlemi ücretleri nelere göre değişkenlik gösterir?

Dermaroller ücretleri işlem sırasında kullanılacak olan kremlerin çeşidi ve seans sayılarına bağlı olarak ziyaretçilerimizin tercihlerine göre değişkenlik göstermektedir.

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.