+905306070360

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon: Vücudumuzda istenmeyen terminal kıllar diye adlandırdığımız kadın ve erkeklerde ki istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesinde kullanılan bir epilasyon yöntemidir. Lazer Epilasyon uygulamasının diğer epilasyon yöntemlerine göre daha çok tercih edilmesinin en önemli sebebi istenmeyen tüylerin üzerinde %80-90 kalıcı bir etki yaratmasıdır. Lazer epilasyon işlemi ergenlik çağına girişinin üzerinden iki yıl geçmiş kadın ve erkeklerde ve kıl yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. Lazer epilasyon seanslarının etkisi 1 veya 2 seanstan sonra değil 4. ve 5. seanslardan sonra gözle görülür şekilde artmaktadır.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Öncelikle lazer epilasyon uygulanacak bölge iyice temizlenir, eğer varsa uzun tüyler kısaltılarak lazer epilasyon için uygun hale getirilir. Bu işlemlerden sonra uygulama bölgesine jel sürülür ve lazer epilasyon cihazımızın ziyaretçimizin kıl kök ve cinsine uygun olacak şekilde dalga boyu düzenlenir ve tarama işlemine başlanır. Merkezimizde bulunan lazer epilasyon uygulaması sarı, beyaz veya kızıl tüylere etki etmemektedir. Dolayısıyla en iyi sonuçlar açık tenli ve koyu kıl köklerine sahip kişilerde görülmektedir.

Lazer epilasyon cihazı nasıl çalışır?

Lazer ışın dalgaları tüylerdeki pigmentlere ulaşarak emilmesi sağlanır. Bu enerji tüy köklerine ulaştığında onların büyüme veya uzama işlevlerini tamamıyla kaybetmeleri ve etkisiz hale gelmeleri sağlanır. Uygulamanın süresi, yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Lazer epilasyon uygulama sonrası sonuçları kolayca gözlemlemek mümkündür.

Lazer epilasyon işleminde kullanılan cihaz ve özellikleri nelerdir?

Intense Pulse Light patentli Amerika Birleşik Devletleri FDA onaylı Smooth Cool cihamızda yüksek jul gücü teknolojisi ile ışık enerjisinin kıl köklerine derinlemesine penetrasyon sağlaması ve istenmeyen tüylerden kısa sürede HIZLI  Ve Etkili bir şekilde kurtulması ve ilk seanstan itibaren gözle görülür etkileri fark etmek mümkündür.

ATC-Otomatik Isı Kontrolü teknolojisi ile cihaz başlığının içerisinde bulunan ısı sensörü cildinize en uygun sıcaklığı belirler ve işlem sırasında atış ısısını 4C° -5 C° altında tutarak GÜVENLİ uygulama imkanı sağlar.

Bu özellik sayesinde uygulama sırasında cilt üzerinde yara, yanık ve leke oluşumu engellenmektedir.

Smooth Cool patentli yani SCH-Sıfır Altı Soğutma özelliği sayesinde  uygulama sırasında epidermisi 0,5mm derinliğine kadar korur. Ve maksimum soğutma seviyesini -10C° kadar düşürerek ziyaretçilerimize acısız ve konforlu bir uygulama imkanı verir. Bu özellik sayesinde farklı ten renkleri ve kıl tiplerine göre etkili ve sorunsuz uygulama imkanı sağlar. 

Smooth Cool Tekniği, yoğunlaştırılmış ışığın, renk pigment hücreleri tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülmesini ve böylece kıl kökünün tahrip edilmesi esasına dayanır. Mediface estetik ve güzellik merkezimizde uygulamakta olduğumuz lazer seanslarımızda, istenmeyen tüyler için 6-8 seanslık bir kür yeterli olmaktadır. Ayrıca epilasyon işleminden güvenilir ve kalıcı sonuç alınması için Alexandrite methodunu uygulayan Smooth Cool sisteminin, farklı cilt rengi ve kıl yapısına göre uygulama kolaylığı sağlayan özel cilt analiz sistemi mevcuttur.

Lazer epilasyon işlemi kadınlarda kaç seans uygulanmalıdır?

Genellikle epilasyon öncesi muayenenizde epilasyonun kıl yapınıza göre kaç seansta sonuç alınabileceği hakkında bilgilendirilirsiniz. Kadınlar da ise uygulama yapılan bölgelere göre seans sayıları farklılık gösterebilir. Ana bölgeler de ( kol altı, bikini ve bacak )ortalama 7– 8 seans, yüz bölgesinde ise 8 – 10 seansta, kol bölgesinde 8-10 seans ve % 80 - %90 oranlarında kalıcı azalma elde edilebilmektedir. Kılın yapısı ve rengi de seans sayısını etkileyen faktörlerin başında gelmektedir.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Öncelikle hiçbir lazer epilasyon uygulamasında 8 seansta %100 garantili sonuçlar elde edilemez, piyasadaki cihazların çok azı %85 %90 oranında başarı sağlamaktadır. Herkesin kıl kökü yapısı ve kıl sayısı değişkenlik göstermektedir dolayısıyla herkese aynı sabit bir seans sayısı söylemek tamamıyla yanlış bir öngörü olacaktır. Lazer epilasyon uygulaması öncesi uzman kişi tarafından muayene yapılması ve kişiye özel bir tedavi programı oluşturulması verimlilik açısından şarttır. Genelleme yapmak gerekirse 6-8 seans arası %80-%90 tüylerde kalıcı azalma görülmektedir.

Erkekler lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Erkekler de kolayca epilasyon yaptırabilir. Son zamanlarda erkeklerinde en az kadınlar kadar lazer epilasyon yaptırmak istediğini söylemek mümkündür. Özellikle erkekler sakal üstü, boyun, ense, sırt ve omuz bölgelerine epilasyon uygulaması tercih etmektedirler. Erkeklerin kıl kökleri kadınlarınkine oranla daha sert ve kalın olduğu için cihazların da o tip kıl köklerine uygun olması gerekmektedir yoksa istenen sonuçlar elde edilemez. Erkeklerin sahip olduğu sert ve kalın kıl kökleri seans süresini ve seans sonuçlarını daha olumlu yönde etkilemektedir çünkü genellikle lazer epilasyon cihazları koyu renkli kıl köklerinde verimlilik için tasarlanmıştır.

Lazer Epilasyon işlemi erkeklerde kaç seans uygulanmalıdır?

Erkeklerde androjen hormonunun ve kıl köklerinin yoğunluğunun da etkisi göz önüne alınarak seans sayıları değişkenlik göstermektedir. Genellikle vücut ve yüz bölgesinde 10– 12 seansta kıl köklerinde %70- %85 oranında süresiz ve kalıcı azalma elde etmek mümkündür.

Lazer epilasyon işleminde acı sızı ve ağrı var mıdır?

Lazer epilasyon uygulamaların da hissedilen acı veya sızı ziyaretçilerimizin ağrı eşiğine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle az ve bazen de bölgelere göre orta şiddette acı hissedilmesi epilasyon atışlarının kıl köklerine etki ettiğini göstermektedir. Lazer atışları deri üzerinden kıl köklerini hedef aldığından lazer uygulanan kişinin sinek ısırığına benzeyen hafif bir acı hissetmesine sebep olur. Koltuk altı en rahat ve acısız uygulama yapılan bölgedir. Bikini bölgesi daha hassas bir bölge olduğu için hissedilen acı bir tık daha fazla olmasına rağmen ağdayı baz alacak olursak hissedilen acı çok azdır. Lazer epilasyonda ki acı kısacası dayanılmayacak boyutlarda değildir. Bazı kişilerin ağrı eşiği yüksek olduğundan, hiçbir acı veya sızı hissetmemeleri de mümkündür.

Evde lazer epilasyon yapılabilir mi?

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile evde kişilerin lazer epilasyon yapabilmesi için geliştirilmiş cihazlar piyasada mevcuttur fakat lazer epilasyon ışınları her kişinin cilt tipine ve tüy yapısına göre ayarlanmadığı zamanlarda verimli sonuç almak imkansızdır. Bu nedenle evde kişilerin kendi uygulama yapması verimli sonuç alma ihtimalini çok çok düşük seviyelerde tutmaktadır.

Lazer epilasyon işlemi sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulamasından hemen sonra kıl yapısı sert ve cilt yapısı hassas bazı kişilerde hafif kabarıklık kızarıklık oluşması gayet normal karşılanabilir, uygulama sonrası deri düzgünleştirişi ve yatıştırıcı kremler yardımıyla bu risk en aza indirilir. Kişinin cilt hassasiyetine göre 1 saat ile 1 gün arasında kızarıklıklar geçecektir.

Kişi lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra duş almamalıdır.

Cildi tahriş edecek hamam, kese, peeling ve sauna işleminden 1 hafta süreyle uzak durmalıdır.

Denize ve havuza girmemelidir. Minimum 3 maksimum 5 gün süre güneşten uygulama yapılan bölgeyi korumalıdır eğer güneşe çıkılacaksa mutlaka 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon ücretleri hangi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir?

Lazer epilasyon ücretleri kişilerin kıl yapısına göre ve uygulanacak bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Ziyaretçilerimize sunduğumuz avantajlı paket programlar ile fiyatlar seans başına çok daha uygun ve ucuz hale gelmektedir. Bilgi ve ücretsiz muayene için 0242 316 72 62 bizleri arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lazer epilasyon zararları nelerdir?

Lazer epilasyonun hali hazırda hala kanıtlanmış bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece uzman kişilerce yapılmayan lazer epilasyon uygulamasının doğurduğu kötü sonuçlar vardır. Eğer cilt tipinize uygun cihaz veya dalga atış frekansları yanlış uygulanırsa cildinizde kalıcı yanık ve izler ortaya çıkabilir. Dolayısıyla epilasyon merkezi seçerken sağlık bakanlığı onaylı steril merkezlerde ve lazer epilasyon uygulama eğitimi almış sertifikalı kişiler tarafından yapıldığını bilmenizde büyük fayda vardır.

Emziren anneler lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Yapılan araştırmalara ve uzmanlara göre emziren annelerin lazer epilasyon yaptırmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Bu dönemde yapılan lazer uygulama seanslarının hem anneye hem de bebeğine herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sadece hamilelik döneminde bulunan anne adaylarının lazer epilasyon yaptırmaması tavsiye edilmektedir.

Soğuk üflemeli lazer epilasyon radyasyon yayar mı?

Yapılan araştırmalarda lazer epilasyon uygulaması sırasında herhangi bir radyasyona maruz kalınmamaktadır. Soğuk üflemeli lazer cihazları ziyaretçilerin acısını minimuma indirmek için kullanılmaktadır.

Hamilelikte lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Hamilelik süresince lazer epilasyon yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Hamilelik süresince uygulanan lazer epilasyon işlemlerinin ne anneye ne de bebeğe kanıtlanmış bir zararı bulunmamaktadır. Fakat yine de bazı uzmanlar hamile kadınların o dönemdeki hormonsal değişimleri nedeniyle lazer epilasyon uygulamasından uzak durmaları gerektiğini söylemektedir.

Lazer epilasyon ileride herhangi bir hastalığa neden oluyor mu?

Lazer epilasyon uygulaması yaklaşık 10-15 senedir aktif olarak kullanılmakta olup, araştırmacılar ve uzmanlarca kanıtlanmış hiçbir hastalığa neden olmamıştır. Sadece kötü ve bilinçsiz kullanım sonucu hastalarda görülen yanık ve yara izlerine rastlanmaktadır.

Lazer epilasyon kesin çözüm mu?

Lazer epilasyon uygulamaları diğer alternatif yöntemlere nazaran çok daha etkili, güvenli ve acısız bir yöntemdir. Lazer epilasyon sonrası %100 garanti vermek hiçbir zaman bizler için sağlıklı bir öngörü değildir. Siz sevgili ziyaretçilerimize önerimiz de %100 garanti veren kişi ya da kuruluşlardan uzak durmanızdır. Lazer epilasyon uygulaması kesin çözüme en yakın sonuçları veren uygulamadır dolayısıyla bu cihazlardan daha iyi bir cihaz veya yöntem icat edilmedikçe kıl ve tüylerin kalıcı dökülmesi için en iyi ve en kesin yöntem lazer epilasyondur.

Sırt kılları için lazer epilasyon yapılır mı?

Erkeklerde son yıllarda lazer epilasyon uygulamasının revaçta olduğunu söylemek mümkündür. Genellikle erkekler sırt bölgesi, omuzlar, sakal üstü, ense ve boyun bölgelerindeki kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon tercih edilmektedir. Dolayısıyla sırt bölgesine kolaylıkla lazer epilasyon işlemi yapılabilir ortalama bir seans sayısı vermemiz gerekirse 5-6 seansta %85-%90 dökülme oranına ulaşılabilir.

Menstrüasyon (Adet) döneminde lazer epilasyon uygulaması zararlı mıdır?

Adet döneminde lazer epilasyon yaptırmak zararlı değildir fakat kişilerin bu dönemde ağrı eşiğinin düşük olması sebebiyle uygulama normalden daha ağrılı geçmektedir. Dolayısıyla ziyaretçilerimiz bu dönemde bu uygulamayı yaptırmaktan kaçınmaktadırlar.

Lazer epilasyonda seans aralıkları ne kadardır?

Lazer epilasyon uygulamasında seans sayısı ve seans aralıkları kişinin yaptırmak istediği bölgenin büyüklüğüne, cilt türüne ve kıl yapısına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle tüm vücut lazer epilasyon seanslarından sonra kişiye 1 ay sonrasına lazer epilasyon seans tarihi verilmektedir. Genelleme yapmamamız gerekirse yapılan işleme göre değişkenlik göstererek 20 ila 30 gün sonraya kişilere randevu verilmektedir.

Lazer epilasyon ve ağda arasındaki farklar nelerdir?

Ağda, jilet gibi işlemler ile geçici olarak kıl ve tüy sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat bu işlemlerin hiçbiri kıl köküne kadar inip onları yok edemezler. Aksine işlem sonrasında kıl ve tüyler çok daha fazla ve kalın olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca ağda ve tıraş sonrasında ciltte kıl dönmesi ve enfeksiyon kapma riski fazladır. Bu geçici uygulamalara nazaran lazer epilasyon uygulaması çok daha az ağrılı, çok daha az sancılı ve kalıcılık bazında sonuçları kanıtlanmış bir uygulamadır. Kıl ve tüy problemleri için kalıcı sonuç alınabilen en sağlıklı ve etkili tek uygulama lazer epilasyon uygulamasıdır.

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırmadan en az 4 hafta önce bronzlaşmamak gerekiyor. Bronz ciltlere lazer epilasyon uygulaması yapılmasını tavsiye etmiyoruz çünkü bronz cilt, işlem sırasında daha çok lazer enerjisi emmektedir, dolaysıyla işlem sonrası ciltte yanık ve lekelerin ortaya çıkması söz konusudur. Lazer epilasyon işlemi yaptırmadan en az 3-4 hafta önce kesinlikle kıl köklerini etkileyecek uyaracak ağda, cımbız, tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi kimyasal peeling gibi cildi soyacak işlemlerden uzak durulmalıdır. Ateşli hastalık geçirirken uygulama yapılmamalıdır. Eğer yüzde akne varsa akne üzerine uygulama yapılmamalıdır. Kalp pili olan ve hamile olan ziyaretçilerimizin bu uygulamayı yaptırmamaları tavsiye edilmektedir. Kullandığınız ilaçları uygulama öncesi uzmanınıza söylemeniz tavsiye edilir. Lazer epilasyon uygulaması sarı, beyaz veya kızıl tüylere etki etmemektedir. Dolayısıyla en iyi sonuçlar açık tenli ve koyu kıl köklerine sahip kişilerde görülmektedir.

Lazer epilasyon yanığı nasıl oluşur?

Lazer epilasyon işlemine bağlı olan yanıklar genelde uygulamanın bilinçsiz ve yanlış makine ile yapıldığının göstergesidir. Herkesin cilt tipi ve kıl kökü yapısı farklıdır dolayısıyla uygulama yapılacak cihaz, başlığı ve atış frekansı farklıdır. Lazer epilasyon yanıkları cildin yapısına uygun olmayan lazer enerjisini cildin abzörve edememesi sonucu oluşan yanıklardır.1.derece yanık izleri genelde güneş ve lazer yanıklarına örnek olarak gösterilebilir ve bu yanıkların sonuçları bölgesele küçük kızarıklıklardır ve 4-5 gün içerisinde krem ve nemlendirici uygulamaları ile rahatça tedavi edilebilir. Güneş ışınlarının veya lazer ışınlarının normalden fazla cilde teması sonucu ise 2. Derece yanıklar görülmektedir. Bu yanıklar 4-5 hafta kadar sürede tıbbi uygulamalar yardımıyla tedavi edilir fakat bu yanıklar sonucu ciltte iz kalması olasıdır.

Lazer epilasyon yaş sınırı var mı?

Lazer epilasyon uygulamasında normalde yaş sınırı yoktur fakat 15-16 yaş altı hormonal gelişimini tamamlamamış kişilerde uygulanması tavsiye edilmemektedir. Üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır fakat eğer tüyler beyazlaşmış ise yani pigment kalmamışsa lazer epilasyon uygulaması bu kişilere etki etmemektedir.

Lazer epilasyondan sonra banyo yapılır mı?

Lazer epilasyon sonrasında uygulanan bölgeye 12 saat kadar sıcak su değdirilmemelidir. İşlem sonrası ciltteki hassasiyeti artırmamak için sıcak sudan kaçınılmalıdır sadece ılık banyo tavsiye edilebilir.

Lazer epilasyonda kaç seansta sonuç alınır?

Piyasadaki cihazların çok azı %85 %90 oranında başarı sağlamaktadır. Herkesin kıl kökü yapısı ve cilt tipi değişkenlik göstermektedir dolayısıyla herkese aynı sabit bir seans sayısı söylemek tamamıyla yanlış bir öngörü olacaktır. Lazer epilasyon uygulaması öncesi uzman kişi tarafından muayene yapılması ve kişiye özel bir tedavi programı oluşturulması verimlilik açısından şarttır. Genelleme yapmak gerekirse 6-8 seans arası %80-%90 tüylerde kalıcı azalma görülmektedir.

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.