+905306070360

PCO Placenta Maskesi içeriğinde bulunan koyun plazentası, hyoluronik asit, kojik asit, kollagen, Vitamin E, Vitamin C, Aloe Vera gibi etkin maddelerden dolayı özellikle kırışıklıklar, sarkmalar ve cilt lekeleri üzerinde bariz farklılıklar oluşturmaktadır.PCO Maskesinin Etkileri

• PCO Maske Hücre yenilenmesi
• Mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıkları azaltmak
• Cilde nem kazandırmak
• Toksin maddelerin atılmasını sağlamak (Antioksidan etki)
• Lekeleri açmak
• Cilde elastikiyet ve dolgunluk kazandırmak
• Cildin vitamin ve mineral ihtiyacını sağlamakPCO Maske İçeriği


Hyaluronik Asit : Derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından emilen ve kolay tolore edilen bu madde sayesinde cilt maksimum nemlenir ve dış etkenlerden korunur.

Kollagen : Vücudumuzdaki tüm proteinlerin ¼'ü kolajen'dir. Cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişler de kolajen'e eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kojik Asit : Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır.(prinçten elde edilir) Fakat melaninin üretimini geciktirip melanini parçalayarak pigmentasyon oluşumu azaltır, var olan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olur.

Koyun Placentası : Yoğun vitamin, protein, yağ ve su içerir .Cildin kısa zamanda beslenmesini, nemlenmesini ve yenilenmesini sağlar.

Vitamin E : E vitamini yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geciktirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Vitamin C : C vitamini, sabit, düşük ph'lı, yüksek yoğunluklu L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korumada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kolajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment proteinlerini önleyici) bir özellğe sahiptir. Zararlı ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir.

Aloe Vera : Dış etkenler ile oluşan cilt hasarının tedavi edilmesini sağlar.Yıpranmayı azaltır.Ayrıca cildi gerginleştirir ve elastikiyet kazandırır.

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.