+905306070360

Pilates; kasları güçlendirmek, esnekliği ve vücut direncini arttırmak amacıyla 20.yüzyılın başlarında Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersizler bütünü ve fiziksel sağlık sistemidir.

Joseph Pilates, kendi metodunu Contrology(Kontrol Bilimi) olarak adlandırmıştır. Çünkü metodunun, kasları kontrol etmek için zihni kullandığına inanır.

Pilates; bedene esneklik, güç ve dayanıklılık, bacaklara, karına, kollara ve sırta da koordinasyon kazandırır.
Araştırmalara göre her 10 kişiden 8'i yaşamının herhangi bir döneminde, iskelet ve kas sistemi rahatsızlıkları yaşamaktadır. Pilates ile sağlıklı bir omurgaya sahip oluruz.

Pilates egzersizleri minder üzerinde, özel tasarlanmış ekipmanlarla ve makinelerle yapılır.

Minder üzerinde yapılan Pilates; Mat Pilates olarak adlandırılır ve genellikle grup dersleriyle uygulanır. Bu grup derslerinde destek olarak, Pilates için özel tasarlanmış çemberler, elastik bantlar, küçük ağırlık topları, büyük egzersiz topları, foam roller, rotasyon diskleri gibi ekipmanlar da kullanılabilmektedir.

Reformer- Yaylar, kayışlar ve kasnaklar gibi yardımcılar içeren, oturabildiğiniz, dizüstü veya ayakta durabildiğiniz, yüzüstü, sırtüstü veya yan yatabildiğiniz, kayan bir platformdan oluşan komplike bir makinedir.

Reformer makinesi kullanılarak yapılan Pilates Reformer ise, bire bir eğitmenle yapılan Pilates egzersizidir. Reformer seanslarında da ihtiyaca göre minder üzerinde hareketler yaptırılabilir veya Pilates ekipmanları kullanılabilir.

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.