+905306070360

Örümcek Ağı Estetiği

Ameliyatsız Yüz germe örümcek ağı işlemi nedir nasıl yapılmaktadır?

PDO(Polidiaksanon ) içerikli iplerin bir iğne yardımıyla cilt altına bırakılması ve bunların zaman içerisinde lifting özelliği başlatması temeline dayalı bir sistemdir. Daha çok ağız çevresinde ve çene civarında cildin aşağı doğru sarkma şikayeti olan kişilerde kullanılır.Şikayeti derecesine ve bölgenin büyüklüğüne göre değişmek kaydıyla 10-100 arasında bir miktar kullanılır. Temel prensip bu iğnelerin bir örümcek ağı şeklinde bir sarmal olarak iç içe geçmesidir. Bu ipler bir süre sonra lifting özelliğiyle sarkmayı önlerler.

Örümcek ağı işleminde kullanılan iplikler yüzümüzde herhangi bir alerjik reaksiyona yol açar mı?

Kullanılan PDO etken maddesi zaten cerrahi işlemlerde eskiden beri kullanılan bir malzemedir. Bu maddeye özel olarak alerjisi olanlar haricinde bir reaksiyon göstermez.

Örümcek Ağı işlemi kimlere yapılabilir?

Yüzünde sarkmaya bağlı yaşlanma hisseden herkese yapılabilir.

Örümcek ağı işlemi ücretleri nelere göre değişkenlik gösterir?

Kullanılan iğne sayısına göre ücretlendirilir.

Örümcek ağı operasyonu ağrılı bir işlemidir, sonrasında dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

PDO alerjisi olanlara yapılmamalıdır, ağrı olabilir, topikal etkili anestezik ilaçlar 10-15 dakika kullanılır, işlem sonrasında ödem ve kızarıklık olabilir ama geçicidir, bütün dermal işlemlerde olduğu gibi işlem sonrasında direk güneş ışığından kaçınılmalıdır.

Örümcek Ağı Estetiği, İp Tedavisi, örümcek ağı estetiği zararları, örümcek ağı estetiği yaptıranlar, örümcek ağı estetiği fiyatı,

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.