+905306070360

Plazmalipo

https://www.youtube.com/watch?v=LnjNDVUbmeg

Plazmalipo sistemi yeni jenerasyon lazerlipoliz yöntemidir. Japon patentli olan ve Japonya'da geliştirilen Plazmalipo yöntemi minimum iyileşme süreci v e güzel sonuçlar sağlamaktadır.Plasmalipo da diod laser fiberin çıkışında 360 derecede etkisini gösteren ışın topuna(plasma ışığı ) dönüşmektedir. Böylece laserin etki alanının 4 katına tek atışta etkili olmaktadır. Plasmalipoda etkinliğin arttılmasına ek olarak yan etkide azaltılmıştır. Laser lipolizde ışın çıkışıdan 3 mm ötesinde sıcaklık 80 derece iken plasmalipoda 45 dereceye düşmekte böylece daha emniyetli çalışma sağlamaktadır.

Klasik liposuction dan sonra geliştirilen Lazerlipoliz yöntemi plasmalipo dan evvel çıkmış olan bir teknolojidir. Laser lipoliz ile sonuç alınabilmesi için hala fazladan insersiyon (vuruş) yapılması gerekmektedir. Yapılan yoğun insersiyon sayısından dolayı önemli morarma gerçekleşmektedir ve uygulama süresi konvasiyonel liposuction yöntemi kadar uzun sürmektedir.

Plazmalipo yönteminde kullanılan fiber optik ucu ise bir top ışık hüzmesi şeklinde 360° Plazma enerjisi yaymaktadır. Daha geniş bir alana etki ettiğinden % 95 oranında daha az insersiyon (vuruş) sayısı gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki Plazmalipo yönteminde ciddi oranda daha az travma ve morarma oluşmaktadır, uygulama süresi ve iyileşme süreci daha kısa olmaktadır.

Uygulama süresi sadece 20-30 dakika sürmektedir ve son derece konforlu bir uygulamadır. 2mm çapındaki bir kanül ve fiberoptik ile cilt altından plazma enerjisi verilerek hedeflenen yağ dokusu eritilir ve/veya cilt germe işlemi yapılır.

Plazmalipo yüz, gıdı, gibi dar bölgelerde şekillendirme, incelme ve cilt germe için kullanılanılabildiği gibi daha geniş alanlardada kullanılabilir.

Nasıl Çalışır ?

Lokal anestezi kullanılarak küçük bir iğne deliğinden çok ince bir kanül ile yağ dokusuna ulaşılır. Kanül ucundan plazma enerjisi emisyonu gerçekleşir.

Yağ hücreleri sıvılaşarak parçalanmış olur. Bu sıvıya dönüşmüş yağlar vücudumuzun doğal lenfatik sistemi ve karaciğer üzerinden metabolize edilerek atılır. Bu uygulamada aspirasyona gerek yoktur.

Plazma enerjisi aynı zamanda yeni kolajen oluşumunu stimüle eder. Bu stimülasyona bağlı olarak 6 ay boyunca cildimiz kademeli olarak sıkılaşır ve gerilir.

Bir yandan yağlarınızdan kurtulurken, cilt germe işlemi de yapılmış olduğundan bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Kısaca özetlersek :

Minimal İyileşme Süreci
Çok ince kanül ve fiber optik ile neredeyse hiç bir iz oluşmaz

Minimal Ağrı
Lokal anestezi altında yapılabilir

Daha Kısa Süreli Uygulamalar
Konvansiyonel liposuction yöntemine göre % 85 oranında daha kısa ( 20 dakikaya kadar düşen ) uygulamalar.

Güvenli
Minimal kanama, daha kısa ve hafif anestezi ihtiyacı.

Cilt Germe
Kuvvetli cilt germe etkisinden dolayı uygulama sonrası cilt sarkması olmaz ve uygulama sonrası kademeli olarak sıkılaşma ve gerilme artar.

Drenaja Gerek Yok
Bandajlamaya ve tekrar eden muayenelere gerek duyulmaz.

Plazmalipo Uygulamaları

  • Vücut Şekillendirme ve Liposhaping
  • Bölgesel İncelme
  • Cilt Germe
  • Obezite
  • Yüz Germe ve İnceltme
  • Kırışıklıklar

Küçük bölgelerde yapılan uygulamalar lokal anestezi ile birlikte yapılır ve sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.

Geniş bölgelerde ise aspirasyonsuz yada aspirasyon kullanarak yapılan 2 ayrı seçenek vardır.

Aspirasyon ile birlikte yapılan uygulamalarda 11G ve 13G kanüller kullanılmaktadır.


Avantajları :
Uygulama kolaylığı ve minimal yan etkilerinden dolayı uygulamaya karar verilmesi son derece kolaydır. Bir günde rahatlıkla 10 uygulama yapılabilir.

Uygulamalar 20-30 dakika sürdüğünden daha fazla uygulama şansına sahipsiniz. Her 10 saniyede 1 insersiyon (vuruş) yapılır. Böylece uygulamalarda çok daha az insersiyon (vuruş) sayısı vardır.

Liposuction yönteminde dakikada ortalama 120 insersiyon (vuruş) yapılırken, lazerlipoliz yönteminde dakikada ortalama 100-120 İnsersiyon yaparsınız. Plazmalipoliz ile dakikada ortalama 6 vuruş yapılır.

iposuction yöntemi ortalama 140 dakika sürerken, lazerlipoliz yöntemi 60 dakika sürmektedir. Plazmalipoliz yöntemi ise ortalama 20-30 dakika sürer.

Uygulamalar küçük ve dar bölgelerde aspirasyon ve insizyon gerektirmez. Geniş bölgelerde uygulamalar ister aspirasyonsuz yada aspirasyon ile birlikte uygulanabilir. Aynı anda plazmalipoliz ve aspirasyon yapma yeteneği vardır.

Plazmalipo ile aspirasyonsuz yapılan uygulamalar özellikle küçük ve dar bölgelerin şekillendirilmesi ve yağın azaltılması için geliştirilmiştir. Cilt sıkılaştırma/germe veya yağın azaltılması için kullanılabilir.

Plazmalipo ile aspirasyonlu yapılan uygulamalar sadece geniş bölgeler için tavsiye edilmektedir.

Plazmalipo yöntemi ile yapılan uygalama sonuçları etkili ve son derece yüz güldürücüdür.

plazmalipo yaptıranlar, yeni jenerasyon lazerlipoliz yöntemi, Plazmalipo sistemi, plazmalipo fiyatları,

© 2018, Mediface Tıp Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.